Aksaray Üniversitesi
Veteriner Fakültesi
Fakültemizin 2020 Başarısı

2012 yılında kurulan ve ilk öğrencilerini 2014 yılında alarak Eğitim-Öğretime başlayan, Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2019 yılında ilk Veteriner Hekimlerini mezun ederek Ülkemize nitelikli insan kaynağı yetiştirme görevine de başlamıştır.

Ülkemizde 29 aktif Veteriner Fakültesi bulunmakta olup toplam kontenjanı 2513’dür. 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre %100 doluluk oranına ulaşmıştır.

ASU Veteriner Fakültesi her yıl YKS yerleştirme sonuçlarına göre ivmesini yükselterek başarısını artırmaktadır. ASÜ Veteriner Fakültesi 2020 YKS tavan puanına göre ülkemiz Veteriner Fakülteleri içerisinde 11 sıra yükselerek 14. sırada yer almıştır. Bu sonuçla ülkemiz Veteriner Fakülteleri arasında en çok yükselişi sağlamıştır. 2020 Dikey Geçiş Sınavı Yerleştirme taban puanına göre ülkemiz veteriner fakülteleri içerisinde ise 2. sırada yer almıştır.

 Geleceğin veteriner hekimlerini, iyi bir alt yapı ile yetiştirmeyi amaçlayan ASÜ Veteriner Fakültesi ailesi, gelecek yıllarda başarılarını artırmayı, listenin üst sıralarına yerleşmeyi hedeflemektedir.

Bu vesile ile Fakültemizi tercih ederek kazanan öğrencileri tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.