Aksaray Üniversitesi
Veteriner Fakültesi
Tarihçe

   Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi; Bakanlar Kurulunun 28405 sayılı kararının 8 Eylül 2012 tarih sayılı Resmi Gazetede yayınlanması ile kurulmuştur. Fakültemizde eğitim öğretim faaliyetleri, 7 Prof. Dr., 8 Doç. Dr., 13 Dr. Öğr. Üyesi, 2 Öğr. Gör. ve 2 Arş. Gör. ile teorik, laboratuvar ve klinik uygulama olarak yürütülmektedir.

         Veteriner Fakültesi eğitim hayatına kuruluş süreci içerisinde Aksaray Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Binasında başlamıştır. Yeni binamız tamamlanana kadar kampüs içerisinde yer alan Isı Merkezinde geçici olarak eğitim öğretime devam edilmiştir.  Yeni Fakülte binamızın tamamlanmasının ardından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle eğitim öğretime burada devam edilmektedir. Fakültemiz; Temel Bilimler, Klinik Öncesi Bilimler, Klinik Bilimler, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi ile Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü olmak üzere 5 bölüm 22 Anabilim dalından oluşmaktadır.

         Fakültemiz 5 yıllık olup; 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 23 öğrenci ile öğretim hayatına başlamıştır. Fakültemizde yaklaşık 180 öğrenci, 32 akademik ve 6 idari personel bulunmaktadır.